Erdélyi Kismamák Fóruma

Erdélyi Kismamák Fóruma

You are not connected. Please login or register

Miért sir a kisbabám?

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1 Miért sir a kisbabám? on Szomb. 4 Szept. - 15:29:08

Admin

Adminisztrátor
A legtöbb anyuka tudja már kisdede minden egyes nyöszörgésének jelentését.

Ámde amig ide eljut minden anyuka, addig rengeteg kétséggel és aggodalommal telik minden perc amit kisbabája vigasztalhatatlanul átbömböl.

Tudnunk kell hogy a babák sirással felyezik ki szükségleteiket, ha éhesek, ha szomjasak, ha teli a pelus, ha fáj a hasuk, ha unatkoznak, ha melegségre vágynak, ők mindezt úgy adják tudtunkra, hogy sirnak. Az hogy sir tehát nem jelenti minden esetben azt hogy beteg.

Lássunk néhány tanácsot, mit tehetünk ha kisbabánk sir:
- vizsgáljuk meg, nincs-e teli a kis pelusa, gondoljunk bele mennyire zavaró lehet ez számára
- lehet éhes, szomjas
- ha már evett, akkor görcsölhet a hasa.
Számos módon segithetünk neki a görcsöt megszüntetni: vegyük fel, fektessük hasra a mellkasunkon vagy a térdünkön egy kispárnára, tehetjük hanyat és óvatosan tornáztassuk meg, a kis lábait húzzuk fel a hasára, igy könnyebben távozhat a szél a kis gyomrából. És még számos módja van a görcsök enyhitésére. De erről majd bővebben a megfelelő helyen témázhatunk.
- ha minden alapvető szükségletét kielégitettük és még mindig sir, akkor meglehet csak az anyuka melegségére vágyik, vegyük fel és dadusgassuk.

Viszont ha csillapithatatlanul sir és valamilyen betegség tüneteit véljük rajta felfedezni: lázas, köhög, stb., akkor haladhatatlanul forduljunk a gyerekorvosunkhoz.

http://kismama.forumotions.net

2 Re: Miért sir a kisbabám? on Hétf. 20 Szept. - 16:54:25

Damara

Moderátor
Szerencsére mi nem voltunk sirós kisbabák, nem mondom hogy egyáltalán nem sirtunk, de nem sokat.

Inkább a fogképződés kinozott meg jobban, főleg az első gyereknél. 6 hónapos korától kihagyhatatlanok voltak a kora hajnali krizisek, eltartott egy kis ideig, de aztán mikor túljutottunk ezen a perióduson, már nem volt gond.

Kiskorukban sem voltak túl görcsösek a kislányaim, és amikor görcsöltek is volt egy-két hasznos módszerem amivel csillapitani tudtuk a fájdalmukat. Igy ezen a téren nem panaszkodhatok.

http://www.hannaglow.blogspot.com

3 Re: Miért sir a kisbabám? on Szer. 20 Okt. - 16:51:40

MSe

Gabyka eleg siros baba volt,...pedig igazan mindent megtettem hogy jo legyen, az etkezessel is nagyon vigyaztam...de most is megtortenik hogy ejsaka felsir, es nem akar aludni, ha kimegyunk vele a nappaliba es jatszunk, semmi baja, de ha leteszem aludni ordit. (ez altalaban 3 es 4 ora korul ejjel.)

Most kaptam egy konyvet, de sajnos romanul, kerestem de nem talaltam magyarul, de kaptam egy leirast rola a neten: http://darilh.freeblog.hu/archives/2009/02/27/A_hasfajos_kolikas_babakrol/
Meg nem olvastam el csak az elso fejezetet, de jonak tunik.
(Romanul a konyv cime: Bebelusul meu cel mai fericit)

4 Re: Miért sir a kisbabám? on Csüt. 21 Okt. - 14:37:50

Damara

Moderátor
Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy milyen szerencsések voltunk, higy nem volt nekünk gondunk a kólikával. Nem mondom, előfirdult, hogy fájt a hasuk vagy görcsöltek, de nem sirtak éjszakákat, mint egy egy anyuka hogy meséli. Hát nem tudom mit is csináltam volna én.

http://www.hannaglow.blogspot.com

5 Re: Miért sir a kisbabám? on Pént. 5 Nov. - 15:37:10

Djulia

Látom Mse ti is megszenvedtétek az elejét, első hónapban minden éjszaka kocsikáztunk a bucsinon, második hónapban járkáltunk vele az udvaron, harmadik hónapban vettünk egy klassz hintaszéket Very Happy Very Happy Very Happy ,... most már nem sir de azóta egy nagy torna labdánk is van azon ugri-bugrizok vele ha nyűgös és semmi nem jó még a kendő sem... Very Happy Very Happy Very Happy . Vissza gondolva nem is volt olyan szörnyű, de akkor azt hitem ez már örökké igy marad...

6 Re: Miért sir a kisbabám? on Vas. 7 Nov. - 4:35:04

MSe

Mi is kocsikaztunk eleget, de a vegen mar az autoban sem akart elaludni......vagy ahogy megallt az auto ismet kezdodott a siras. De eltelt. Tegyleg hogy igy utolag mar el is felejtettem, nem tunik olyan szornyunek, de akkor azt hittem hogy nem erem meg hogy aludni is tudjak valamicsket ejszaka

7 Re: Miért sir a kisbabám? on Kedd 23 Nov. - 8:45:19

Lilla

Nagyon erdekes a cikk, amit belinkeltel MSe, mintha egy hullamhosszon lenne azokkal amiket en is olvastam antropologusoktol:
http://kismama.forumotions.net/0-1-eves-babaink-f10/szopizni-akarunk-t12-30.htm#590

8 Re: Miért sir a kisbabám? on Kedd 23 Nov. - 14:17:40

MSe

Igen, ahogy olvastam amit irtal a szopizasnal, ugyanazt talaltam abban a konyvben is amit most tanulmanyozok. Nagyon erdekes ez az egesz, es most kapok magyarazatot a kislanyom kulonbozo reagalasaira. (pl miert aludt el a porszivo hangjara)

Sponsored content

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]