Erdélyi Kismamák Fóruma

Erdélyi Kismamák Fóruma

You are not connected. Please login or register

Szulesem tortenete

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1 Szulesem tortenete on Csüt. 21 Okt. - 23:04:05

MSe

Van aki szivesen emlekezik, van akit nem eppen kellemes emlekek fuznek azon egyedi pillanathoz amikor gyermeket megszulte. Itt elmeselhetjuk egymasnak hogyan tortent. No ki kezdi?

2 Re: Szulesem tortenete on Pént. 22 Okt. - 4:25:22

Damara

Moderátor
Mi lenne ha te kezdenéd?
Kiváncsian várjuk a történetet.

http://www.hannaglow.blogspot.com

3 Re: Szulesem tortenete on Szer. 10 Nov. - 19:12:05

MSe

Latom toredekeket kedtek masok is meselni, e temahoz kapcsolodo topikban...de itt is szivesen olvassuk ha van erotok ujra atelni a tortenteket.

Damara keresere megprobalom leirni a nalam tortenteket. A terhesseg 38-dig hete volt, egesz nap a frissen meszelt haloszobaban takaritottam este kesoig. Aztan letusoltam es ejfel korul agybabujtam. De nem aludtam sokaig mert egy orakor arra ebredtem hogy elfolyt a magzatviz. Gyorsan felkoltottem a paromat, aki nem akarta hinni hogy mar "eljott az ido". Aztan szedelozkodtem, meg megkertem a paromat hogy segitsen alol megborotvalkozni hogy a korhazban ne kelljen, es indultunk is a korhazba, hisz csupan 100 km-es ut vart reank..de a fajasok eleg ritkan jelentkeztek. 3 orakor mikor megvizsgalt a gardas rezidens orvos 3 cm tagulas volt meg csak.
Szerencsemre nem volt senki, rajtam kivul a vajudo szobaban, igy megengedtek hogy a parom mellettem maradjon egesz reggelig. Azt elfelejtettem mondani hogy amikor a szuleszetre ertunk, habar tudtam hogy az elso emeletre kell menjek, de en megis felmasztam a harmadik emeletig es vissza a lepcsokon, mert azt olvastam hogy ez segit. Majd vajudas alatt probaltam terdrugozasokat csinalni ahogy a fajasok engedtek..es gondolom ez is sokat segitett, mert 6 orakor mar 8 cm-es tagulasom volt, es akkor mar nagyon gyakran jottek a fajasok, kertem is hogy hivjak az orvosomat (nem akartam ejjel behivatni ha nem muszaj, de reggel 6-kor mar valosaggal koveteltem). 6:45 kor kikuldtek a paromat, mert ugye nalunk meg hivatalosan nem engedik hogy az apukak is jelen legyenek...es utanna minden olyan gyorsan tortent..jott az orvos, felultettek a szuloasztalra...es 7 orakor mar sirt is a kislanyom. Megmutattak, es elvittek, ahogy irtatok ti is...de aztan 3 ora mulva mar hoztak is az elso szopizasra..az volt eletem legboldogabb pillanata. Majd par oraval kesobb mikor atkoltoztem egy masik szobaba, ott magam melle kaptam a babat, mivel a szuleszeten nem sokkal azelott indult a "rooming in" program.

4 Re: Szulesem tortenete on Szer. 17 Nov. - 15:06:46

Damara

Moderátor
Már akkor elolvastam amikor megirtad a szülésed történetét. Nagyon csodálatos lehet minden kismama számára, gondolom én.
Hát akkor neked hamar ment.
Örülök ennek, és főleg , hogy minden baj nélkül átestetek a szülésen.
Hogy ezt miért irom, hát megtudjátok, mikor nekem is kerül 5 percem, hogy leirjam viszontagságos első szülésemet. Rolling Eyes

5 Re: Szulesem tortenete on Szer. 17 Nov. - 15:38:36

Lilla

Mielott szultem, nem akartam masok tortenetet hallani, nem akartam h befolyasoljon. Erzelmeimben. Mert szulest lattam mar eloben, de az erzelmi resze az mas...Attol tartottam h nehogy szorongova tegyen.
Aztan miota szultem, nagyon szivesen olvasom mas szulestorteneteit is. Most mar nem erzem annyira h befolyasolna, mivel van sajat tapasztalatom Wink
Szoval jo, h kezdtetek meselni, jovok majd en is.
Olyan jo olvasni, h az anyak egyre tudatosabban keszulnek a szulesre, egyre tajekozottabbak (pl: jo lepcsozni, terdrugozasok).
Nagyon fontos h tudjuk kb mire varhatunk, mivel segithetjuk mi a folyamatot.
Gratulalok MSe. Az elozetes informalodashoz, a gyereked szuletesehez

6 Re: Szulesem tortenete on Szer. 17 Nov. - 15:45:35

Damara

Moderátor
Igen, és mi van akkor Lilla, amikor te sétálni szeretnél vagy guggolni az ágy mellett, vagy akármit, ami sgitené a méhszáj nyilását de a szülésznő az aki nem engedi és állandóan szid hogy feküdjél le mert szükséged lesz az erődre! Mad
Én az elsővel igy jártam, hát igaz éjszaka vajúdtam és ő nyugodtan szeretett volna pihenni a mellettem levő ágyban és nem azt lesni, hogy éppen milyen pózt veszek fel vagy esetleg segitsen sétálni, mozogni. Evil or Very Mad Éppen ezért ki is húzódott a vajúdásom estétől reggelig.

7 Re: Szulesem tortenete on Szer. 17 Nov. - 15:51:27

Lilla

Szomoruak ezek a dolgok. Es bosszantoak, felhaboritoak. Mert vagy nem tajekozott a szuleszno: jobb a fuggoleges helyzet vajudni vagy csak kenyelmes (ne legyen gondja rad). S itt jon be az, h milyen jo lenne ha valaki veled lehetne, egy hozzatartozo, anyad, ferjed, egy dula. Barki. Aki leveszi az ilyenfajta segitest a szulesznorol s te magad is jobban el tudsz lazulni vele, mert ismeritek egymast.

8 Re: Szulesem tortenete on Szer. 17 Nov. - 15:53:46

Lilla

Mert a szules kozben nincs ero a kulso vilaggal valo vitara/megharcolasra. Hallgatni meg ugyanugy keslelteti a folyamatot.
Errol szol(na) a szules haboritatlansaga.
Nagyon sajnalom.

9 Re: Szulesem tortenete on Vas. 27 Márc. - 22:42:37

Damara

Moderátor
Mse, mikor osztod meg velunk a masodik kislanyod szuletesenek tortenetet?

10 Re: Szulesem tortenete on Hétf. 28 Márc. - 5:27:43

MSe

kicsit nem fura hogy csak en meselek az ilyesmirol? Wink varom hogy mas is megossza velunk a tapasztalatat, aztan meg en is meselek, igerem.

Sponsored content

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]